Neskosila nás Žatva, nezožrali Predátori

Rudo Kralovanský
2023/2024 , Dorastenci

Pre našich dorastencov sa začala nadstavbová časť, v ktorej si postupne zmeriame sily s tým najsilnejším, čo nám ponúka florbalový VÝCHOD a STRED Slovenska.

Martin - Žatva Dolný Kubín 7:5 (4:0, 1:3, 2:2)

Góly: Novotný 2, Kozman, Mačičák, Veselka, Chochula, Hanus.
Asistencie: Novotný 2, Medek, Kralovanský, Chochula, Hanus.

Na úvod sme v turianskej "mrazničke" (telocvičňa základnej školy) privítali dolnokubínčanov. Začali sme veľmi opatrne, chalani sa potrebovali trošku zohriať, k čomu im pomohol aj famózny Tomáš Klenec v bránke, ktorý v úvode zápasu zneškodnil nariadené trestné strieľanie a naopak, z rýchlych protiútokov sme si dokázali vytvoriť sľubný štvorgólový náskok. Druhá tretina bola rozdelená na dve časti z dôvodu zranenia jediného brankára Kubína, a tento moment nakopol nášho súpera tak, že dokázal stiahnuť naše vedenie na rozdiel gólu. Chalani však siahli na dno svojich síl a nakoniec zaknihovali veľmi dôležité víťazstvo!!!

Martin - Predator Sabinov 10:9 (3:4, 6:0, 1:5)

Góly: Hanus 4, Chochula 4, Mačičák, Kozman.
Asistencie: Chochula 3, Mačičák 3, Hanus 3, Reich

Tak dnes naši chlapci zažili na vlastnej koži nástup predátorov a to doslova. Sabinovčania na nás od začiatku pustili oheň a síru, no naši statoční borci sa nedali zaskočiť. V prvej tretine sa skóre striedalo z jednej strany na druhú, no po záverečnom hvizde sme išli do šatne s jednogólovým mankom. Druhá tretina bola ako z ríše snov. Predátori začali strácať pôdu (palubovku) pod nohami, my sme boli veľmi efektívni, vďaka čomu sme túto časť vyhrali tenisovým kanárom 6:0 a nikto v zaplnenom Športcentre neveril v drámu...

Tá však po druhej prestávke prišla...

Predátori sa nevzdávajú len tak a svojou aktivitou, spojenou s našimi zbytočnými chybami, dokázali v priebehu tretej časti vyrovnať na 9:9. No aj my máme v mužstve hráčov, ktorí sa len tak nenechajú položiť a minútu a pol pred koncom zápasu sme naklonili misky váh na našu stranu!!!

Záver sme zvládli bravúrne, veľkou obetavosťou sme udržali vzácne víťazstvo. Bol to krásny zápas so všetkým, bola tam zápletka, emócie, radosť aj smútok.

Ďakujeme všetkým rodičom, fanúšikom, ktorí nám vytvorili skvelú atmosféru.

Florbalovú akadémiu reprezentovali:

Tomáš Klenec, Tobias Brisuda, Ján Brincka, Šimon Gomola, Jakub Veselka, Daniel Chochula, Adam Hanus, Adam Novotný, Timotej Mačičák, Richard Kralovanský, Kristián Medek, Timotej Kozman, Dávid Donoval, Benjamín Reich, Jakub Turček, Matúš Gejdoš.

Tréneri:

Milan Chochula, Rudolf Kralovanský, Jojo Purda

Najnovšie

Konečné 8.miesto je pre nás krásny úspech
27. máj 2024
Florbalový Boh to mal krásne do bod(t)ky premyslené
21. máj 2024
Prague Floorall Cup SPRING 2024 - BOYS U9
20. máj 2024
Rozlúčka s ligou staršej prípravky vyšla na výbornú
7. máj 2024
Ligová tabuľka