Krásny úspech na medzinárodnej scéne

Rudo Kralovanský
2023/2024 , Staršia prípravka
2

V sobotu 4. 5. sme sa so staršou prípravkou zúčastnili medzinárodného turnaja Modra Florbal Cup, kde sme sa stretli s florbalistami zo Slovenska, Čiech a Maďarska.

V základnej skupine sme odohrali tieto zápasy

FAM : ŠK Modra-žltí 4 : 3
FAM : Malacky 5 : 1
FAM : Komárom A (HU) 6 : 2
FAM : Topoľčany 6 : 3
FAM : Capitol Bratislava 4 : 4
FAM : Snipers Bratislava B 7 : 1
FAM : Senec 19 : 1

Po základnej časti sme v skupine skončili na prvej priečke, čo nám prinieslo do semifinále súpera Tsunami Bratislava. Hráčom sme naordinovali obranný systém, ktorý excelentne zvládli, dostupovali k hráčom, blokovali strely a našimi smrtiacimi protiútokmi sme súpera poslali do boja o tretie miesto.

Semifinále

FAM : Tsunami Záhorská Bystrica 9 : 6

Po tejto výhre nás čakalo finále s A-tímom Snipers Bratislava. Keďže sa finále hralo v podstate hneď po semifinále, bolo na chlapcoch vidieť úbytok síl, no naši hrdinovia sa s tým popasovali, a finále odohrali vo vysokom nasadení a s maximálnou bojovnosťou, za čo im patrí veľká pochvala! Po prehratom finále boli na tvárach aj nejaké tie slzičky smútku, ale keď si chlapci uvedomili, čo vlastne dosiahli, tak sa zmenili na slzy šťastia.

Finále

FAM : Snipers Bratislava A 2 : 5

Chceli by sme sa poďakovať rodičom za super atmosféru, podporu počas turnaja ako aj pomoc pri logistike.
Dúfame, že za toto Vám bolo odmenou vidieť Vaše deti šťastné a s úsmevom na perách.
Ale naše najväčšie ĎAKUJEME patrí chalanom, ktorí bojovali ako jeden tím, a aj počas nepriaznivých situácii v zápasoch sa zomkli, preradili rýchlostný stupeň, vyhecovali sa, a dokázali tento stav zmeniť v náš prospech.

Štatistiky nášho tímu na turnaji (góly/asistencie)

Belan Jakub (C) – 8/10
Belan Tomáš – 4/3
Kopeček Samuel – 13/5
Trnka Marek – 6/2
Milec Damián – 16/6
Ondruš Martin – 6/2
Zoľák Filip – 5/2
Noga Matúš – 4/3

A samozrejme nemôžeme zabudnúť na našich brankárov, ktorí svojimi zákrokmi privádzali súperov do zúfalstva a patrili medzi hviezdy zápasov, a to Maxo Orsag a Paľko Adamčák. Náš najmladší brankár Mati Milec do zápasov nezasiahol, ale bol našou oporou na striedačke a veríme, že jeho čas ešte len príde, a ukáže všetkým čo dokáže.

Tréneri

Rudolf Kralovanský
Richard Kopeček
Milan Chochula