Florbalový Boh to mal krásne do bod(t)ky premyslené

Rudo Kralovanský
2023/2024 , Dorastenci
3

Od minulého piatku do nedele sa pre našu florbalovú akadémiu napísala krásna história.

Skončila sa v nej etapa chlapcov narodených v roku 2007, ktorí v roku 2017 naštartovali martinský florbalový motor, a rozbiehali naše kolesá na ceste do veľkého florbalu. Táto cesta bola veľmi náročná, tŕnistá, kľukatá, no napriek tomu veľmi úspešná. Hovorí za ňu množstvo pohárov, ktoré sme na týchto ťažkých cestách dokázali získať.

Do Prešova sme išli mierne sklamaní, pretože sme si chceli zmerať sily s dorasteneckou elitou na Majstrovstvách Slovenska v Trenčíne, no to sme ešte netušili, že si na konci Turnaja mládeže vychutnáme zisk najjagavejších medailí.

Charakteristické pre náš tím bolo to, že sme do každého zápasu išli s pokorou a úctou k súperovi a našou húževnatosťou a nepoddajnosťou sme dokázali získať cenné body a priamy postup do semifinále. V semifinále sme si dali repete so súperom, s ktorým sme hrali posledný zápas v skupine a aj bývali spolu v rovnakom penzióne a dokonca máme aj rovnaký názov - Floorball Academy Trnava.

Boli to dva odlišné zápasy a súper poučený z predchádzajúceho zápasu (11:5) vsadil všetko na obranu, postavil pred bránku "autobus" a čakal na cestujúcich. My sme dlho nedokázali tento obranný val prekonať, trápili sme sa v koncovke, no trpezlivou hrou sme chlapcov z trnavskej akadémie dostali na kolená, a po našom víťazstve sme mali istotu medaile.

Čo napísať k finále? Snáď len toľko, že "kto nezažil, neuverí..."

Oba tímy nastúpili veľmi opatrne, bol to skôr šach na ihrisku, ako boj o zlato. V prvej tretine sme využili naše gólové príležitosti, naopak, súper zlyhával na fantastickom Kláďovi v našej bránke, a tak sme išli do trojgólového vedenia. V druhej časti hry nás súper donútil k chybám, ktoré dokázal využiť na vyrovnanie a dokonca nám dokázal o dva góly ujsť. Fanúšikovia, či už prítomní v hale, alebo doma sledujúci zápas online, chytali srdcové príhody. My sme ale v žiadnom prípade nechceli dopustiť našu "klinickú smrť" a do konca tretiny sme znížili. Všetci chlapci dobre vedia, že dvojgólový rozdiel vo florbale neznamená nič a tak sme sa do poslednej tretiny poriadne nadýchli a uragán z prostrednej časti hry sme dubnickým hviezdam vrátili. Záver bol veľmi napínavý. Húževnatý súper ešte dokázal v závere znížiť na rozdiel gólu, no partia okolo Daniela Chochulu a Adama Hanusa si už sladký pocit z víťazstva nenechala ujsť a so vztýčenou hlavou spolu s Tomášom Púpavom, Oliverom Botkom a Adamom Novotným ukončili svoje pôsobenie v akademických dresoch.

 ĎAKUJEME

Napísali o nás

www.szfb.sk

Základná skupina

Martin - Banská Bystrica 9:4 (1:1, 6:3, 2:0)

Góly: Hanus 3, Chochula 2, Kralovanský 2, Novotný 2.
Asistencie: Púpava 2, Brincka 2, Kralovanský 2, Hanus

Martin - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 7:5 (3:3, 2:1, 2:1)

Góly: Chochula 3, Botka 3, Mačičák. 
Asistencie: Hanus 3, Brincka 3, Novotný

Martin - Floorball Academy Trnava 11:5 (4:1, 5:2, 2:2)

Góly: Botka 3, Novotný 3, Hanus 2, Chochula, Brincka, Púpava
Asistencie: Púpava 2, Chochula, Brincka, Kozman, Hanus, Kralovanský, Brisuda, Gejdoš

Semifinále

Martin - Floorball Academy Trnava 8:2 (1:1, 2:1, 5:0)

Góly: Mačičák, Púpava, Botka, Novotný, Veselka, Chochula, Hanus. 
Asistencie: Púpava 3, Veselka, Mačičák, Hanus.

Finále

Martin - ŠK Victory Stars Dubnica 9:8 (3:0, 2:7, 4:1)

Góly: Mačičák 3, Botka 2, Chochula 2, Púpava, Hanus. 
Asistencie: Botka 3, Hanus 2, Reich, Púpava, Novotný.

Florbalovú akadémiu počas celej sezóny reprezentovali:

Brankári

Tomáš KLENEC, Tobias BRISUDA

Hráči v poli

Ján BRINCKA, Šimon GOMOLA, Jakub VESELKA, Daniel CHOCHULA, Adam HANUS, Adam NOVOTNÝ, Timotej MAČIČÁK, Richard KRALOVANSKÝ, Kristián MEDEK, Timotej KOZMAN, Dávid DONOVAL, Benjamín REICH, Jakub TURČEK, Matúš GEJDOŠ, Samuel ADAMČÍK, Benjamín REICH, Jakub POLÁČEK.

Tréneri

Milan Chochula, Rudolf Kralovanský, Jojo Purda

‼️ Jedno veľké ĎAKUJEME patrí všetkým rodičom za ich obetavosť, nezištnú pomoc pri našich výjazdoch, za psychickú podporu, za povzbudzovanie ‼️

FOTOGALÉRIA

Najnovšie

Konečné 8.miesto je pre nás krásny úspech
27. máj 2024
Florbalový Boh to mal krásne do bod(t)ky premyslené
21. máj 2024
Prague Floorall Cup SPRING 2024 - BOYS U9
20. máj 2024
Rozlúčka s ligou staršej prípravky vyšla na výbornú
7. máj 2024
Ligová tabuľka