Konečné 8.miesto je pre nás krásny úspech

Rudo Kralovanský
2023/2024 , Staršia prípravka
0

Na Turnaji mládeže v kategórii staršia prípravka sme spomedzi 36 tímov z celého Slovenska skončili na krásnom 8. mieste!

Od piatku bojovali naše nádeje pod hradom Matúša Čáka. V skupine sme postupne narazili na Hurikán Bratislava, Nemšovú, a posledný zápas sme odohrali proti Mikulášu Prešov. Hneď ráno sme však nešťastne prišli o nášho kapitána Jakuba Belana, ktorý mal horúčky, postupne sa jeho stav zlepšil, nastúpil na pár minút v druhom zápase, no po zápase opäť nastali zdravotné komplikácie, čo bola pre nás veľká strata.

Prvý zápas bol taký spoznávací, chlapci si museli zvyknúť na halu, povrch, atmosféru atď. V druhom sme predviedli náš florbal, naša hra sa podstatne zlepšila, začali sme hrať náš systém, a netrpezlivo sme čakali na posledný zápas v skupine, kde nás čakali mikulášovia z Prešova, a tento zápas nám mal ukázať, ako na tom sme. V bránke sme mali fantastického Maxa, ktorý nám vychytal zaslúženú remízu.

Martin - VŠK FTVŠ UK Hurikán Inspiro 19:6 (5:1, 8:1, 6:4)

Góly: Belan Nino 4, Milec Damián 4, Kopeček Samuel 2, Zoľák 2, Ondruš 2, Noga 2, Križan 2, Liška
Asistencie: Kopeček Samuel 5, Belan Nino 3, Trnka 3, Liška 2, Milec Damián, Ondruš, Križan

Martin - NTS FK ZŠ Nemšová 18:5 (5:2, 5:1, 8:2)

Góly: Milec 6, Ondruš 3, Belan Jakub 2, Noga 2, Belan Nino, Kopeček Samuel, Trnka, Zoľák, Kopeček Simon
Asistencie: Belan Nino 2, Kopeček Samuel 2, Trnka 2, Milec Damián, Zoľák, Noga, Adamčák

Martin - FBC Mikuláš Academy Prešov 10:10 (5:3, 5:3, 0:4)

Góly: Milec Damián 4, Kopeček Samuel 3, Zoľák 3
Asistencie: Milec Damián 2, Belan Tomáš

V sobotu ráno nás čakal zápas "o všetko" proti Galante, kde sa potvrdilo, že postupujeme medzi najlepších deväť mužstiev z celkového počtu 36.

Martin - FBK Galanta United 12:2 (2:1, 4:1, 6:0)

Góly: Milec Damián 6, Zoľák 3, Kopeček Samuel 2, Liška
Asistencie: Milec Damián 2, Trnka, Zoľák, Kopeček Simon, Liška, Križan

Po našom postupe medzi najlepších deväť tímov sme narazili na zdatných a kvalitatívne lepších súperov. Chlapcov sme sa snažili pripraviť tak, aby sme tieto zápasy čo najlepšie zvládli. Všetky okolnosti, ktoré nás na tomto turnaji postretli, nám ukázali, na čom musíme popracovať, a čo všetko musíme zlepšiť, aby sme v ďalších rokoch boli konkurencieschopní, a aby sme postupne vychovali slušnú generáciu florbalistov, ktorí budú hrdo reprezentovať naše mesto v ďalších kategóriách.

Veľkým pozitívom je, že oproti minulej sezóne chlapci urobili veľký pokrok, čo nám potvrdilo aj mnoho rodičov, a naše minuloročné 24.miesto sme vylepšili o šestnásť miest!!!

Martin - Predator Sabinov 4:10 (4:5, 0:4, 0:2)

Góly: Damián Milec 2, Ondruš, Kopeček
Asistencie: Tomáš Belan.

Martin - AS Trenčín 2:17 (0:8, 1:5, 1:4)

Góly: Ondruš, Samuel Kopeček.
Asistencie: Tomáš Belan 2.

 

Martin - Capitol Bratislava 11:5 (2:2, 4:1, 5:2)

Góly: Damián Milec 3, Ondruš 2, Samuel Kopeček 2, Tomáš Belan, Jakub Belan, Zoľák, Simon Kopeček
Asistencie: Zoľák 2, Simon Kopeček 2, Jakub Belan, Samuel Kopeček, Trnka, Damián Milec, Noga

 

Zápas o 7.-8.miesto:

Martin - Snipers Bratislava 4:8 (0:1, 2:3, 2:4)

Góly: Milec Damián 2, Jakub Belan 2.

Florbalovú akadémiu reprezentovali:

V bránke sme mali famóznu dvojičku Maxa Orsaga a Paľka Adamčáka. Obaja svojimi zákrokmi privádzali súperov do zúfalstva a Maxo svoju formu korunoval šiestimi chytenými trestnými strieľaniami z deviatich, čo bola určite najlepšia štatistika Majstrovstiev. Ich tretím parťákom bol Matias Milec, ktorý nastúpil do bránky na pár minút v skupinovej fáze, a v ďalších zápasoch bol našou podporou na striedačke, dokonca v dvoch dueloch nastúpil na pár striedaní ako hráč.

V obrane kraľovali traja králi, Tomáš "Nino" Belan (6gólov+9asistencií), Marek Trnka (1g+4a) a "benjamínek" Simon Kopeček (2g+3a). Všetci traja ukázali, že majú veľký potenciál, a veríme, že ich príkladný prístup k tréningom ich bude posúvať stále vyššie a vyššie.

V útoku sme mali veľa šikovných včeličiek, Samko Kopeček (12g+8a) odohral famózny turnaj, Maťko Ondruš (9g+1a), Filip "Fifo" Zoľák (10g+4a) a Matúško Noga (2g+2a) hrali na hranici svojich možností, Damián Milec (27g+8a), to je naša veľká florbalová nádej, a Jurko Križan (2g+2a) spolu s Mirkom Liškom (2g+3a) boli ako motorové mišky. Je veľká škoda, že náš najlepší hráč a kapitán v jednej osobe, Jakub Belan (5g+3a) v deň začiatku turnaja ochorel, a tak nastupoval iba sporadicky, čo bola veľká strata, a aj táto skutočnosť ovplyvnila naše celkové umiestnenie.

Všetci traja tréneri, Milan Chochula, Richard Kopeček a Rudolfino Kralovanský, by sa aj touto cestou chceli poďakovať všetkým rodičom za famózne povzbudzovanie, za pomoc s dopravou, za starostlivosť o hráčov.

Myslíme, že to bol skvelý predĺžený víkend, na ktorý budeme dlho a radi spomínať!!!

ĎAKUJEME

 

Najnovšie

Konečné 8.miesto je pre nás krásny úspech
27. máj 2024
Florbalový Boh to mal krásne do bod(t)ky premyslené
21. máj 2024
Prague Floorall Cup SPRING 2024 - BOYS U9
20. máj 2024
Rozlúčka s ligou staršej prípravky vyšla na výbornú
7. máj 2024
Ligová tabuľka