Mladšia Prípravka na turnaji mládeže v Trenčíne ukázala svoju silu

Lukáš Staš
2023/2024 , Mladšia prípravka

Minulý víkend sa mladšia prípravka Florbalovej akadémie Martin zúčastnila záverečného turnaja mládeže v Trenčíne. Bol to nezabudnuteľný zážitok, ktorý priniesol nielen množstvo športových úspechov, ale aj mnoho zábavy a priateľstiev.

Turnaj sa konal počas predĺženého víkendu a naši mladí florbalisti mali možnosť zmerať si sily s 22 tímami z celého Slovenska. Žreb nám pridelil súperov zo skupiny D (Warriors Bratislava, Predátor Sabinov, Mladosť Trebišov a Revel Trenčianske Teplice) a na postup bolo potrebné sa umiestniť v prvej trojke tejto skupiny. Už od úvodneho zápasu v piatok na obed bolo vidieť obrovské nasadenie a odhodlanie našich hráčov. Vo všetkých zápasoch základnej skupiny sme dokazovali svoju kvalitu. Každý hráč dal do hry maximum a ukázal, že tréningy a príprava neboli zbytočné.

Zápasy základnej skupiny D

Florbalová akadémia Martin 8:2 Warriors

Góly: Liška 3, Kopeček 2, Poprac, Križan, Čavajda
Asistencie: Čavajda 2, Križan, Liška, Poprac

Florbalová akadémia Martin 9:8 Predátor Sabinov

Góly: Liška 2, Križan 2, Hodvábny 2, Kopeček, Tomek, Čavajda
Asistencie: Kopeček 2, Beca 2, Liška, Poprac

Florbalová akadémia Martin 8:9 Mladosť Trebišov

Góly: Hodvábny 3, Kopeček 2, Liška, Križan, Čavajda
Asistencie: Čavajda 2, Kopeček, Poprac, Hodvábny 

Florbalová akadémia Martin 19:1 Revel Trenčianske Teplice

Góly: Križan 4, Čavajda 4, Fúčela 3, Hodvábny 2, Holeša 2, Kopeček, Liška, Beca, Tomek
Asistencie: Kopeček 3, Beca 3, Kozman 3, Liška 3, Čavajda 

Naši najmladší športovci odohrali v skupine napínavé zápasy. Najpamätnejší z nich bol proti tímu zo Sabinova, kde sa ukázala sila nášho kolektívu. Bol plný krásnych akcií a skvelých zákrokov našich brankárov Matiho a Stelky. Po súčte všetkých zápasov skupiny D sme nakoniec obsadili najvyššiu priečku a čakali sme na súpera do osemfinále. 

Osemfinálový zápas

Florbalová akadémia Martin 12:6 Galanta United

Góly: Čavajda 4, Tomek 3, Hodvábny 2, Holeša, Križan, Beca
Asistencie: Hodvábny 3, Poprac 2, Čavajda 2, Holeša, Beca

V zápase sme dominovali, kontrolovali jeho priebeh a pohodlne sme postúpili do štvrťfinále, kde sme narazili na top tím z Bratislavského kraja Capitol. 

Štvrťfinále

Florbalová akadémia Martin 7:6pp Capitol

Góly: Križan 3, Čavajda 2, Liška, Poprac
Asistencie: Kopeček 2, Poprac, Beca, Križan, Stašová, Milec

Tento významný zápas, kde naši chlapci a Stelka ukázali svoju zlepšenú techniku a tímovú spoluprácu, sme pre seba ukradli až v predĺžení. Štandardnú situáciu sme rozohrali ako skúsení harcovníci, a nie deti ktoré majú maximálne 9 rokov. Simon perfektne zbadal číhajuceho Juraja na úrovni obranného múru, poslal mu presnú prihrávku a zaskočenému súperovi ostali len oči pre plač. Tento zápas bol jedným z najlepších momentov nášho tímu a víťazstvo sme patrične oslávili aj s úžasnou podporou rodičov a fanúšikov na preplnenej tribúne. Víťazstvo totiž znamenalo našu účasť v top 4 a účasť medzi Slovenskou florbalovou smotánkou.

Semifinále 

Florbalová akadémia Martin 5:16 Mikuláš Prešov

Góly: Križan 2, Čavajda 2, Kopeček 
Asistencie: Kopeček, Beca, Hodvábny 

V zápase sme narazili na tím z Prešova,  ktorý v priebehu turnaja ukázal svoju kvalitu a nejedného súpera odprevadil z palubovky dvojciferným rozdielom gólov. Ich sila sa potvrdila aj počas zápasu s nami, a počas celého priebehu sme nedokázali pokrývať šikovné výpady hráčov v červených dresoch na našich dobre chytajúcich brankárov. Jedným z najväčších pozitív bola tímová spolupráca, kde sa naši hráči navzájom podporovali, motivovali a radili si. Bohužiaľ nestačilo to a zápas sme zaslúžene prehrali. 

Zápas o bronz. 

Florbalová akadémia Martin 12:13pp Predátor Sabinov

Góly: Križan 3, Čavajda 2, Liška 2, Kopeček 2, Hodvábny 2, Beca
Asistencie: Čavajda 2, Poprac, Križan, Milec

Zápas o medailu sa spočiatku vyvíjal presne podľa našich predstáv. Súpera sme do ničoho nepúšťali a postupne sme si vytvorili náskok, ktorý nám mal priniesť pokoj na naše florbalky. Bohužiaľ sa nám víťazné skóre nepodarilo udržať a súper 15 sekúnd pred koncom vyrovnal gólom zo samostatného nájazdu. Zrazilo nás to na kolená a hoci sme mali prvú šancu v predĺžení my, nevyužili sme ju. Sabinov sa viezol na vlne eufórie z vyrovnania a z následného protiútoku nám prihral na tváre slzy sklamania a bolesti. Ešte aj dnes pri písaní článku sa mi ťažko hľadajú slová a príčiny. Medaila nám pretiekla pomedzi prsty a určite to bude ešte chvíľu bolieť.  

Ukázalo sa, že florbal nie je len o individuálnych výkonoch, ale hlavne o tímovom duchu a spolupráci. Tréneri sú hrdí na všetkých zúčastnených a neustále povzbudzovali svojich zverencov k lepším výkonom. 

Po skončení všetkých zápasov nasledovalo slávnostné vyhodnotenie turnaja. Naši mladí florbalisti síce na medailu nedosiahli, ale napriek tomu dostali pochvaly za svoj výkon a férovú hru. Bola to skvelá príležitosť vidieť, že tvrdá práca a odhodlanie prinášajú svoje ovocie.

Okrem samotných zápasov si naši hráči užili aj množstvo zábavy mimo ihriska. Mali možnosť utužiť priateľstvá, vymieňať si skúsenosti a zážitky s hráčmi z iných tímov. Pre mnohých to bol prvý veľký turnaj, na ktorý určite nikdy nezabudnú.

Chceli by sme poďakovať všetkým rodičom a fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Trenčína. Vaša podpora je pre nás nesmierne dôležitá a veľmi si ju vážime. Zároveň ďakujeme organizátorom turnaja za skvelú prípravu a priebeh podujatia.

Účasť na záverečnom turnaji mládeže v Trenčíne bola pre našu mladšiu prípravku veľkým úspechom a obrovským zážitkom. Tešíme sa na ďalšie turnaje a veríme, že s podobným nasadením a tímovým duchom budeme pokračovať v dosahovaní skvelých výsledkov.

Florbalovú akadémiu Martin reprezentovali:

Stelka Stašová a Mati Milec - naši brankári 
Simon "kapitán" Kopeček, Andrej Poprac, Filip Beca, Mirko Liška, Juraj Križan, Adam Hodvábny, Sebko Čavajda,  Samko Tomek, Tadik Holeša, Oskar Fúčela,  Teo Kozman

Lukáš Staš a Roman Stupák - tréneri mladšia prípravka.

Najnovšie

Prvý tréning v novej športovej hale v Martine
15. júl 2024
Letná príprava FAM v novej Športovej hale na Severe
10. júl 2024
Mladšia Prípravka na turnaji mládeže v Trenčíne ukázala svoju silu
12. jún 2024
Konečné 8.miesto je pre nás krásny úspech
27. máj 2024

Mladšia prípravka

Základná skupina A
Základná skupina B
Základná skupina C
Základná skupina D
Základná skupina E
Osemfinále
Play off 17.-22.
o 20.-22. miesto
o 17.-19. miesto
o 9.-16. miesto
o 13.-16. miesto
o 15. miesto
o 13. miesto
o 9.-12. miesto
o 11. miesto
o 9. miesto
o 5.-8. miesto
o 7. miesto
o 5. miesto
Štvrťfinále
o 1.-4. miesto
o 3. miesto
Finále